Новини

Утеплення газобетону. Будівництво пасивних будинків з газоблоків Ytong. Що ж таке, ті пасивні будинки із газобетону Ytong?

З газобетону Ytong можна зводити не тільки будівлі з теплими одношаровими стінами, які повністю відповідають українським вимогам до теплоізоляції будівель. Набагато ефективніше - використати можливості зовнішнього утеплення газобетону.

Будівництво пасивних будинків з газоблоків Ytong

Попри те що зведення несучої стіни з газобетону з утеплювачем коштує недешево і трудомістке, кінцевий результат у такому разі неодмінно окупиться. Адже утеплення газобетону дозволяє спорудити стіни, які відповідають вимогам до теплоізоляції так званих пасивних будинків, а витрати на їхнє опалювання - мінімальні.

Відповідно до рекомендацій розташованого в Дармштадті (Німеччина) «Інституту пасивного будинку», значення коефіцієнта теплопередачі зовнішніх стін таких будинків не повинне перевищувати U ≤ 0,15 Вт/ (м2 × К). Відповідно, коефіцієнт опору теплопередачі, що регламентується в Україні, повинен бути вище: R ≥ 6,67 (м2 × К) /Вт. Для порівняння, вимоги до теплоізоляції зовнішніх стін в найхолоднішій першій температурній зоні України, до якої відноситься більша частина нашої країни, окрім Закарпаття і південних приморських регіонів, складає R ≥ 3,3 (м2 × К) /Вт, а коефіцієнт U ≤ 0,30 Вт/ (м2 × К).

Що таке пасивний будинок

Концепція будівництва так званих пасивних будинків виникла як реакція на необхідність зменшення споживання енергоресурсів (газу, електрики, твердого палива) та мінімізації витрат на опалювання будівель.

Основною характеристикою пасивних будинків є мінімальне споживання енергії, необхідне для опалювання будівель впродовж року. Відповідно до європейських вимог до пасивних будинків такі будівлі повинні споживати не більше 15 кВт × ч/м2 на рік.

Для порівняння, показники теплоізоляції, зафіксовані в українських будівельних нормах, забезпечують витрату енергії близько 120 кВт × ч/м2 на рік. А це не відповідає навіть мінімальним європейським вимогам до енергоефективних будівель. І відповідає застарілим європейським стандартам для будинків, побудованих у період з 1970 до 2002 року.

Як будують пасивні будинки

Спорудження пасивних будинків вимагає застосування комплексу рішень, які включають, у тому числі, і використання енергії довкілля (пасивне опалювання). До таких рішень відносять:

  • належне утеплення усіх огороджуючих конструкцій будинку; 
  • використання «теплих» будівельних матеріалів, таких як газобетон, «теплі» вікна, «теплі» штукатурки;
  • застосування інструментів альтернативної енергетики (теплових насосів, геліосистем, вітрогенераторів);
  • мінімізацію витрат енергії за рахунок використання сучасного устаткування, наприклад світлодіодних ламп, вентиляції з рекуперацією тепла;
  • енергоефективне архітектурне і ландшафтне проектування будівель – зменшення площі вікон і дверей, відсутність вікон із північного боку, наявність буферних, теплих і холодних зон у будинку, компактність будівель і таке інше.

Сумарне застосування цих рішень в деяких випадках дає змогу не лише мінімізувати споживання енергії будівлею, але і забезпечити нульовий і навіть позитивний енергобаланс. Так звані активні будинки взагалі здатні віддавати надлишки виробленої ними енергії в енергомережу загального споживання.

Стіни пасивних будинків із газобетону Ytong

Завдяки тому, що коефіцієнт теплопровідності найбільш використовуваних утеплювачів набагато менший показників теплоізоляції газобетону, для спорудження пасивних будинків підходять стандартні газобетонні блоки Ytong Forte або Ytong Energo товщиною 24 см і 30 см.

Для порівняння, мінімальна товщина газобетону Ytong для зведення одношарових стін, що відповідають українським нормам теплоізоляції, складає 36,5 см. Сумарна товщина утеплених стін пасивних будинків із газобетону Ytong Forte і Ytong Energo визначається коефіцієнтом теплопровідності використовуваного утеплювача (λ) і складає від 39 см до 45 см без урахування фінішної обробки.

1. Коефіцієнт теплопередачі U утеплених стін за умов використання газобетону Ytong Forte PP2,5/0,4 товщиною 24 см залежно від товщини утеплювача складає

Коефіцієнт теплопередачі U

2. Коефіцієнт теплопередачі U утеплених стін за умов використання газобетону Energo PP2/0,35 товщиною 30 см залежно від товщини утеплювача складає

Коефіцієнт теплопередачі U утеплених стін