Новини

Укладання газоблоків Ytong. Покроковий майстер-клас

Газобетон відрізняється легкістю укладання, але потребує використання тонкошарового розчину Ytong і точного дотримування технології будівництва. Дізнайтесь на що звертати увагу при укладанні першого та наступних рядів газоблоків Ytong.

 

Укладання першого ряду газоблоків Ytong

Фундаментні плити і бетонні підґрунтя не мають ідеально рівної поверхні. Ці недоліки можуть бути зведені до мінімуму, якщо перший ряд кладки стіни встановити на стандартний цементно-піщаний розчин. При цьому потрібно брати марку розчину не менше М150.Перед початком кладки стін необхідно зробити перевірку горизонтальності фундаменту, а також, якщо треба, вирівняти його. Допустиме відхилення складає 30 мм.Далі потрібно очистити поверхню фундаменту щіткою, укласти рулонний гідроізоляційний матеріал (з'єднання смуг здійснюється з нахльостуванням не менше 150 мм).Точність укладання першого ряду газоблоків Ytong впливає на подальші ряди, а в результаті – на точність будівництва усього будинку, тому цій операції необхідно приділити особливу увагу.Товщина цементно-піщаного розчину має бути не менше 20 мм, при цьому вона може змінюватися залежно від нерівності фундаменту.

1. Нанесення першого ряду цементно-піщаного розчину на фундамент

Кладку першого ряду стін розпочинають із закладання блоку в кожному кутку будівлі. Першим закладають газоблок Ytong у найвищому кутку будівлі, рівень якого визначають нівеліром. Кутові елементи особливо важливі, оскільки саме вони визначають положення і стабільність усієї стінової конструкції.
Горизонтальне і вертикальне положення газоблоків Ytong контролюють за допомогою рівня і за необхідності коригують гумовим молотком. Кутові елементи, що залишилися, встановлюють аналогічно першому.

2. Вирівнювання газоблоку Ytong за допомогою рівня та гумового молотка

Укладання подальших газоблоків Ytong орієнтують на шнур-причалювання, натягнутий між встановленими кутовими блоками. Якщо відстань між кутами перевищує 10 м, між кутовими блоками встановлюють додатковий газоблок Ytong, за який закріплюють шнур. Ця міра запобігає його провисанню.

 

3. Шнур-причалювання для орієнтації висоти кладки газоблоків

Далі газоблоки Ytong щільно притискають один до одного і коригують їхнє положення за допомогою рівня і гумового молотка.
Наявні нерівності кладки усувають шліфувальною дошкою або рубанком. Дрібні забруднення і пил видаляють щіткою.

4. Вирівнювання за допомогою шліфувальної дошки

Далі газоблоки Ytong щільно притискають один до одного і коригують їхнє положення за допомогою рівня і гумового молотка.
Наявні нерівності кладки усувають шліфувальною дошкою або рубанком. Дрібні забруднення і пил видаляють щіткою.

5. Різання газоблоку Ytong вручну

При будівництві багатоповерхових будинків для різання газоблоків Ytong рекомендується використовувати стрічкову електропилу. Вона гарантує швидкість і безпеку різання. Газоблоки розміщують на пересувному столі пили.

6. Різання газоблоку з використанням стрічкової пили

Укладання наступних рядів газоблоків Ytong
До кладки другого ряду газоблоків слід приступати, коли схопився цементний розчин першого ряду, тобто через 1-2 години.
Після зведення першого ряду по усьому периметру майбутньої будівлі необхідно усунути наявні нерівності за допомогою шліфувальної дошки чи рубанка. Так ви забезпечите рівне горизонтальне укладання подальших газоблоків. На додаток, потрібно очистити поверхню від пилу і інших дрібних забруднень.
Далі за допомогою кельми або каретки наносять розчин для тонкошовної кладки Ytong. При цьому стартовою точкою є будь-який кутовий елемент будівлі.

7. Приготування розчину для тонкошовної кладки Ytong

Кельму або каретку підбирають відповідно до товщини стіни. Розчин рівномірно розподіляють по усій поверхні газоблоків Ytong для створення швів у 1-3 мм. За один раз розчин для тонкошовної кладки Ytong наносять не більше ніж на 2-3 блоки. Наносять розчин для тонкошовної кладки Ytong за допомогою кельми, потім, перевернувши кельму, рівномірно розподіляють по усій поверхні газоблоку.
Консистенція розчину є оптимальною, якщо при його нанесенні утворювані борозни не розтікаються. З метою запобігти надмірно швидкому висиханню розчину при тривалій сухій погоді, шви між окремими газоблоками необхідно змочувати.

8. Закладення кутового елемента другого ряду

Після закладки кутів слід розтягнути шнур-причалювання, як це робилося при кладці першого ряду, і заповнити черговий ряд. Аналогічним чином встановлюють і усі подальші блоки, а їх розташування коригують гумовим молотком і рівнем. Чергові ряди зовнішніх кутів кладуть, використовуючи перев'язку.
Глибина плашкової перев'язки повинна складати не менше 8 см. Перев'язка кутових блоків виконується залежно від ширини газоблоків Ytong.

9. Рівномірне нанесення розчину для тонкошовної кладки

Рівно як і при кладці першого ряду, при будівництві другого ряду необхідно проконтролювати поверхню блоків на наявність нерівностей і вад.
Якщо треба, їх корегують за допомогою шліфувальної дошки або рубанка. Зведення усіх подальших рядів здійснюють аналогічно укладанню другого ряду, при цьому при висоті, яка перевищує 1,25 м, необхідно використати підйомну техніку для зниження фізичного навантаження і полегшення робочого процесу в цілому.

10. Правильна перев’язка газоблоків Ytong

Для розподілу навантаження газоблоки укладають з перев'язкою не менше 80 мм, а краще 115 мм і більше. У разі неправильної перев'язки газоблоків збільшується ризик появи тріщин у стінах.

 

Придбати газобетон Ytong можна у дистриб'юторів компанії по всій Україні. Щоб знайти найближчого до вас дистриб'ютора на карті, перейдіть за посиланням.


Контактний телефон: (067) 556-82-03