Новини

Ytong інтерв’ю з експертами: про що запитати підрядника?

YTONG інтерв’ю з експертами: про що запитати підрядника?

Вибір хорошого підрядника опирається, насамперед, на рекомендації та враження, яке він справляє при особистій співбесіді. На цій співбесіді важливо також з’ясувати всі формальні питання, такі як графік роботи та спосіб оплати. Намагайтесь отримати якомога більше інформації, щоб майбутня співпраця була успішною для обох сторін.

Для осіб, котрі будують будинок, дуже важливим є  кваліфікація мулярів та точність виконання робіт, ці аспекти є набагато важливішими, ніж ціна послуг. Виконавець повинен побудувати будинок Вашої мрії, так що дуже добре ще на етапі вибору команди  подбати про майбутній  комфорт  і знайти фахівця, який відповідатиме усім Вашим очікуванням.

Рекомендації

Питання про рекомендації все частіше стає ключовим фактором при виборі будівельної команди. За даними дослідження Ytong, для вибору ідеального муляра та будівельної команди, найкращими джерелами інформації є: рекомендації друзів, інтернет та поради експертів. На додаток до перевірки окремих експертів в цих трьох областях, інвестор повинен також дізнатися, де можна побачити  будинок, побудований попередньо цією командою. Найкращий варіант – це відвідати будівництво, над яким зараз працює підрядник. Для особи, яка планує будівництво, дуже важливо побачити всю команду «в роботі», щоб нічого не змогло бути прихованим. Відвідування будівництва є найкращим способом, щоб побачити, як будинок виглядає з точки зору кваліфікації виконання, а також чи утримується будова у порядку. В цей час Ви також зможете поспілкуватися з іншими інвесторами і отримати їхню думку про «обрану» командeу.

На що звернути увагу

При відвідуванні будівництва Ви зможете одразу перевірити декілька пунктів. Перш за все, скільки людей працює на місці, як виглядає робоча атмосфера, як загалом виглядає вся команда. Всі ці елементи дають уявлення  про компанію, з якою Ви будете працювати протягом декількох місяців, потрібних для будівництва будинку.

  • До прийняття рішення про вибір команди варто спочатку побачити фахівців, які будуватимуть будинок Вашої мрії. Аккуратний вигляд членів команди, однакове робоче вбрання, використання системних інструментів  вказує на професіоналізм  всієї команди- підкреслює сертифікований підрядник Ytong.

Перед початком роботи людина, котра планує будівництво, повинна з’ясувати з підрядником, чи має він власне обладнання: інструменти, риштування, бетонозмішувач. Важливо також, щоб це обладнання було хорошої якості та в хорошому стані. Інвестор повинен також звернути увагу, чи дбає підрядник про інструменти і утримує їх у чистоті. Якщо ні, то досить ймовірно, що і на нашому  будівництві пануватиме безлад. Недбалість про власний інструмент праці може перейти у недбалість про будівельні матеріали  інвестора і в кінцевому результаті призвести до помилки у будівництві будинку Вашої мрії.

Фаховість

Ще однією темою для розмови з підрядником є знання технологій, будівельних матеріалів та наявність досвіду мурування.

  • Знання сучасних технологій свідчить про фаховість будівельної команди. Це також вказує на прагнення постійно покращувати свої професійні навички. Інвестор може попросити відповідні сертифікати, які засвідчують наявність у підрядника належної підготовки -  говорить сертифікований підрядник Ytong.

Деякі виробники, у тому числі Ytong, пропонують навчання за різними напрямками будівельних технологій для будівельних команд. Тренінги проводяться кваліфікованими інструкторами.

  • Варто  переконатись, що команда вже будувала з обраного матеріалу. Якщо інвестор хоче впевнитись, що  команда може працювати з даними матеріалами, то у випадку матеріалів Ytong може забезпечити навчання на місці будівництва. За бажанням  інвестора кваліфіковані інструктори можуть провести тренування вибраної команди – заявляє сертифікований підрядник Ytong.

Експерти Ytong сходяться на думці, що  надійний і точний підрядник завжди хотітиме вдосконалюватися. Він повинен також слідкувати за розвитком та нововведеннями у професійній сфері. Хороша рекомендація для підрядника – це попереднє вивчення технологій, яким віддає перевагу інвестор і відповідний сертифікат, який це підтверджує.

Іноді, підрядник  уникає використання деяких рішень (наприклад, одношарові стіни) тому, що він не може виконати таку роботу або недостатньо кваліфікований для цього.  Точність кладки дуже важлива тому, що навіть у разі двошарової стіни ізоляція лише покриє нерівності і помилки виконання, однак не усуне їх.  Тестом на перевірку професіоналізму підрядника може бути запитання, чи зможе він вимурувати одношарові стіни. Якщо відповідь буде позитивна, то це показник для Вас, що  він цікавиться сучасними технологіями та енергоефективними рішеннями.

Формальності

З досліджень Ytong: ідеальна співпраця між підрядником і людиною, що планує будівництво власного будинку, може «виникнути» лише за умови бізнесових партнерських відносин між  інвестором та командою підрядника. Таким чином ,ці відносини будуть найбільш професійними. В основі взаємних зобов’язань між інвестором та підрядником, як правило,  лежить письмовий договір. Інвестор повинен з’ясувати, чи підрядник зазвичай укладає з клієнтом такий договір, і чи дотримується викладених в ньому домовленостей. Формалізація співробітництва є свого роду захистом для обох сторін. В угоді повинні чітко вказуватися права та обов’язки як підрядника, так і інвестора.

Варто також з’ясувати з підрядником питання оплати – чи буде вона здійснюватися після закінчення усіх робіт чи після закінчення кожного етапу. Важливо, щоб з самого початку будівництва система фінансового обліку була чітко визначена і прийнята обома сторонами.

  • Прозора форма розрахунків поширюється на платежі після кожного етапу, затвердженого керівником будівництва, наприклад: від позначки «0» до закладки фундаменту, до зведення стін, встановлення даху – заявляє сертифікований підрядник Ytong.

Важливо також запланувати графік робіт підрядника. Це дозволить Вам оцінювати тривалість будівництва, і , отже, ефективність  роботи команди.

  • Такий підхід дозволить також  слідкувати за іншими потребами будівництва, такими як купівля і доставка будівельних матеріалів чи необхідність запрошення додаткових фахівців – пояснює  сертифікований підрядник Ytong. -  У ході роботи також важливу роль відіграють обрані технології кладки стін та будівельні матеріали. Наприклад,  наявність точних розмірів блоків є дуже зручною для підрядника у процесі установки і пришвидшує процес робіт.

Майте на увазі,  що солідність підрядника є, як правило, гарантією дотримання встановлених термінів будівництва. Детальне обговорення взаємних зобов’язань між інвестором та підрядником  підвищує імовірність нормального перебігу робіт на будівництві.

Відповідальність

Обидві сторони повинні також обговорити, хто наймає та оплачує контейнер для відходів та рахунки за використане світло і воду. Чим детальніше обговорені ці питання між інвестором та підрядником, тим краще це відобразиться на їх подальших відносинах та загалом на процесі проведення робіт.

  • Вже на першій зустрічі з підрядником, інвестор може підняти такі питання,  як відповідальність за будівництво, наприклад  охорона об’єкту вночі. Також потрібно визначити, чи має команда свої транспортні засоби -  говорить сертифікований підрядник Ytong.

Вибір надійного та згуртованого колективу є ключовим моментом для задоволення бажань  інвесторів, а також забезпечення безпроблемного перебігу будівельних робіт. Тому підряднику потрібно поставити стільки питань, скільки можливо і визначити якомога більше деталей, для того, щоб Ваш кінцевий вибір виявився правильним.

Як зробити зустріч з підрядником найбільш ефективною? Нижче наводимо список найважливіших запитань,  які кожен інвестор повинен запитати у потенційних підрядників.

Що запитати у підрядника:

Рекомендації :

Чи (і де) може інвестор побачити будинок, збудований підрядником?

Чи були задоволені попередні інвестори якістю виконання робіт? Чи може підрядник надати їх контакти?

Чи рекомендує підрядник використання певних будівельних матеріалів?  Яких?

Візит на будівництво:

Чи зберігається будівля в порядку?

Як бачить будівлю команда підрядника?

Чи можна поспілкуватися з іншими інвесторами, які користуються послугами даного підрядника?

Чи використовує команда системні рішення, запропоновані  виробниками?

Фаховість:

Які будівельні технології знає команда?

Чи хоче команда пройти додаткове навчання?

В яких професійних тренінгах команда брала участь раніше? Коли це було?

Чи можуть вони показати відповідні сертифікати, що засвідчують  факт завершення підготовки?

Чи команда вже будувала раніше з обраного матеріалу?

Загальні відомості про команду:

Скільки людей є у команді?

Чи мають вони спеціальний робочий одяг?

Чи дбає команда про свої робочі інструменти?

Чи підтримується порядок на будівництві?

Формальності:

Чи укладає підрядник контракт? Чи має він зразок такого контракту? Які положення є у контракті?

Як виглядає розклад робіт? Скільки часу відводиться на кожен етап будівництва?

Як виглядатиме оплата праці ?

Устаткування:

Які інструменти для будівництва є у команди? У якому стані вони перебувають?

Чи має підрядник власне обладнання?

Чи використовує команда системні рішення, рекомендовані виробниками?

Питання від підрядника:

Коли починається і коли повинне закінчитися будівництво?

Хто закуповує будівельні матеріали?

Хто відповідає за майно, яке знаходиться на будівельному майданчику вдень і вночі?

Хто відповідає за утилізацію будівельних відходів?

Хто подбає про практичні аспекти організації робіт, такі як туалет на будівельному майданчику?

Хто відповідальний за створення безпеки на будівельному майданчику?