Використання клейових сумішей Ytong

Застосування клейової суміші YTONG

Переваги клейових сумішей для тонкошовної кладки та їх вплив на продуктивність стін

В основі зведення одношарових стін є можливість отримання  значення коефіціента теплопередачі U, що не перевищує 0,30 Вт/м2К. Важливо, що це значення має відноситься до всієї стіни, а не тільки до одиниці кладки (блоку, пустотілої цеглини тощо), з якого вона зроблена.

Значний вплив на U-значення має клейова суміш, що застосовується для кладки блоків. Стіни, зведені з застосуванням звичайного розчину («традиційного») мають товсті шви, 10-20 мм, які можуть займати до 8% від стіни. Низька теплоізоляція розчинів цього типу робить коефіціент U часто меньшим, ніж самих цеглин. Тому, досить часто виробники елементів, кладка яких здійснюється на товстий шов (наприклад, пустотілі керамічні блоки), рекомендують використовувати теплозберігаючі розчини, котрі і так досить часто не мають все ж таких характеристик термоізоляції, що мають блоки чи пустотіла цегла.

Розчини для тонкошовної кладки використовуються для будівництва стін з елементів високої розмірної точності, що мають максимальні відхилення до 2 мм. Товщина шва в даному випадку є лише 1-3 мм. Завдяки такому застосуванню, розчин практично не впливає на теплоізоляцію стін. Тому коефіціент теплопередачі залежить тільки від елементів кладки.

Багато сучасних будівельних матеріалів, в поєднанні з високою розмірною точностю, мають  профільовану поверхню торців або з’єднання «паз-гребінь». Це дозволяє не заповнювати вертикальні шви клейовим розчином, а отже зменшити вплив на теплоізоляцію стін.

Вибір клейової суміші залежить, насамперед, від типу матеріалів для будівництва стін. У разі одношарових стін слід звертати увагу на елементи високої розмірної точності (наприклад, блоки Ytong), які дозволяють застосовувати розчини для тонкошовної кладки. Також потрібно вибрати розчин, який може запропонувати виробник блоків, щоб стіни були виконані за однією технологією.