Про фірму

Про компанію

Xella - провідний виробник і постачальник будівельних матеріалів і сировини в Німеччині і на світовому ринку. Марки YTONG, HEBEL і SILKA зробили компанію XELLA лідером серед виробників пористого бетону і силікатної цегли, вивела її на провідні позиції у сфері виробництва гіпсоволокнистого листа.

Вперше газобетон був виготовлений в 1924 році, у шведському містечку Іксхульт (Yxhults). Його засновником вважають архітектора Акселя Ерікссона. П'ять років потому, в 1929 році, Карл Август Карлен почав виробляти ніздрюватий бетон промисловим способом. Вже в 1940 році новий будівельний матеріал отримав назву YTONG ® - Y (XHULTS ÅNGEHÄRDADEGASBE) TONG - що означає «міцний автоклавний ніздрюватий бетон з Іксхульта».

В даний час Xella володіє більше 80 заводами у 20 країнах світу. Штат працівників Xella налічує більше 7 тисяч чоловік і має представництва більш ніж в 30 країнах. Головний офіс компанії знаходиться в м. Дуйсбург, Німеччина.

В Україну компанія постачає ніздрюватий бетон YTONG, елементи системи утеплення YTONG MULTIPOR, перемички та інші супутні матеріали. Новинка компанії - блоки YTONG ENERGO, які дозволяють зводити стіни, що відповідають найвищим нормам енергоефективності без додаткового утеплення. В основному продукція поставляється з заводів Xella Polska Sp.z o.o, Польща.