Армування під вікнами

Армування під вікнами

Ряд блоків під вікнами додатково армуємо. Горизонтальну арматуру розміщуємо в найвищому шві. З цією метою можна використовувати фірмову арматуру для опорних швів або два прута з ребристою сталі діаметром 8 мм.

У першу чергу позначаємо на поверхні блоків плановану довжину віконних прорізів. Потім відрізаємо арматуру необхідної довжини. Слід пам'ятати, що довжина армованої  ділянки повинна, принаймні, на 0,5 м виступати за межі отворів.

Армування під вікнами

Фірмова арматура виготовлена з нержавіючої сталі з малим перерізом і її можна поміщати безпосередньо в тонкий шар шва. Для цього на поверхні блоків укладаємо тонкий шар розчину і занурюємо в нього арматуру.

На шов разом із зануреною в ньому арматурою кладемо черговий ряд блоків.

Армування під вікнами

У разі використання прутів з ребристою стали, в ряду блоків слід виконати канавки, відповідні довжині прута.

З цією метою використовуємо штроборіз - інструмент для прорізання борозен в газоблоках Ytong.

Армування під вікнами

Ретельно видаляємо пил, який утворився через прорізання канавок. Завдяки цьому розчин буде мати краще зчеплення з блоками.

Канавки заповнюємо цементно-піщаним розчином, а потім поміщаємо в них прути. Прути слід перед цим відрізати на необхідну довжину. Після занурення прутів, видаляємо надлишок розчину кельмою.

Перед початком кладки чергового ряду, слід очистити поверхню блоків, наприклад, за допомогою щітки. Завдяки цьому, ми отримаємо гладку поверхню блоків і розчин буде краще прилягати.

Армування під вікнами

Зверніть увагу - незалежно від виду використаної арматури, її розмір повинен бути довшим ширини отвору, принаймні, на 0,5 м з кожного боку.